Pobyty

 

           Čarovný dom v spolupráci s Penziónom na slnečnej stráni www.naslnecnejstrani.sk ponúka novinky v relaxačno-ozdravovacích pobytov.
Pobyty ponúkajú okrem oddychu a relaxácie najmä možnosť procedurálnej starostlivosti o Vaše zdravie.
          Ponúkame možnosť, ako si upevniť a
 vylepšiť zdravie, nielen to Vaše, ale aj Vašich blízkych a známych.
 

 

 

SLNEČNÉ DNI 

 

pobyt zameraný na relaxáciu, doplnenie stratených psychických a fyzických síl v rámci víkendu, predĺženého víkendu, ale aj počas týždňa. 


Pobyt trvá 3 dni a je v ňom zahrnuté : 

1x vstupná diagnostika dravotného stavu podľa princípov tradičnej čínskej medicíny diagnostika z jazyka, hľadanie príčin ochorení.
1x elektroakupunktúra stimulácia el.impulzom akupunktúrnych bodov .Je efektívna pri širokom spektre bolestivých stavov, vrátane migrény, bolestí hlavy, svalových bolestí,bolestí chrbta, ramien a kolien. Pomáha pri revitalizácii a osviežení tela.
1x masáž „Slnečná stráň“ prírodné oleje s vôňou lúčnych kvetov vynikajúco pôsobia pri bolestiach krčnej chrbtice. Uvoľňujú svalové napätie, odplavujú škodliviny z tela. Oleje uvoľnia nielen telo, ale aj dýchacie cesty.
1x akubanky metóda bankovania súrnym zameraním, odstraňuje a uvoľňuje spazmatické bloky najmä v oblasti chrbtice a pohybového aparátu.
2x ubytovanie Penzión na slnečnej stráni
 
Cena pobytu ....................................... 89,- eur / osoba

 

 

 

 


ČAROVNÉ DNI
 

 

pobyt, zameraný na diagnostikovanie Vášho zdravotného stavu s následným riešením a odstraňovaním problémov a ťažkostí. 


Dĺžka pobytu je 5 dní, a zahŕňa: 

 

1x vstupná diagnostika zdravotného stavu podľa princípov tradičnej čínskej medicíny hľadanie príčin ochorení,diagnostika z jazyka
1x numerologický rozbor rozbor osobnosti z dátumu narodenia, určenie vplyvu dát. narodenia na zdravie)
1x akubanky metóda bankovania súrnym zameraním, odstraňuje a uvoľňuje spazmatické bloky najmä v oblasti chrbtice apohybového aparátu
2x elektroakupunktúra stimulácia el. impulzom v akupunktúrnych bodov. Je efektívna pri širokom spektre bolestivých stavov, vrátane migrény, bolestí hlavy, svalových bolestí, bolestí chrbta, ramien a kolien. Pomáha pri revitalizácii a osviežení.
2x čarovná masáž masáž chrbta, šije a zábal z vysokokvalitných prírodnýcholejov s prímesou 100% esenciálnych olejov, ktoré zmierňujú vnútorné napätie a stres 
4x ubytovanie Penzión na slnečnej stráni
 
Cena pobytu ........................................159,-eur/osoba

 

 


!!Upozornenie: 

Kontraindikácie pri elektroakupunktúre a masáži: 
gravidita, srdcovo cievne ochorenia, trombózy, otvorené rany, 
poškodenia a
 ochorenia 
kože.
Kontakt :

Marta Benčová tel.0907 82 57 92 
Jakub Benč tel.
0907 83 01 22

 

číslo účtu, na ktorý môžete posielať zálohové platby:

1516153459/0200 

 

 

Numerológia

                                    

 NUMEROLOGICKÝ ROZBOR OSOBNOSTI                  

                           

Jedinečná príležitosť dozvedieť sa niečo o sebe, partnerovi, deťoch....z dátumu narodenia.

Dozviete sa ako vplýva váš dátum narodenia na vašu povahu, nadanie a zdravie.

Uvidíte, ktoré mesiace a obdobia v roku sú vám naklonené a ktoré sú menej priaznivé.

Je možné si nechať vypočítať prognózu na nasledujúci rok.

Doba trvania: 30 minút (60minút)

                                                                                      

                                                                                              

                                                                         

                                                                              

 

Moxovanie

MOXOVANIE                   

Moxovaním, alebo využívaním tepla, sa docieľuje prehriatie, skľudnenie a uvoľnenie vybratých miest tela – postihnutých plôch alebo akupunktúrnych bodov.

Využíva sa znalosť tradičnej čínskej akupunktúry, že sálajúce teplo prestupuje telom do hĺbky, vstupuje do akupunktúrnych dráh, doplňuje energiu, podporuje obeh a vylučuje z tela chlad a bolesť.

Má silný tonizujúci účinok na telo a posilňuje ho v boji proti chronickým potiažom, vyčerpaniu a zlému tráveniu. Pozoruhodne účinné je moxovanie hlavne pri preventívnom posilňovaní organizmu a utužovaní zdravia.

 

Masáže

  MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI                

Vychutnajte si starovekú masáž, ktorá pramení v kultúre amerických indiánov. Je považovaná za jednu z techník k dosiahnutiu stavu dokonalosti tela a mysle. Masáž špeciálnymi kameňmi sprostredkováva kontakt človeka zo zemou. Prináša pokoj a harmóniu...
Eliminuje stres, zvyšuje hladinu endorfínov, stimuluje a detoxikuje tkanivá, zlepšuje funkciu
lymfatického systému, pôsobí antistresovo a omladzujúco.   

Kontraindikácie:
tehotenstvo, varixy, intolerancia tepla

Doba trvania:  60 minút

 

 

AYURVEDA            

Je to stará indická masáž. Uvoľňuje stres, psychiku, redukuje negatívne energie v tele, vyrovnáva a harmonizuje energetické toky v organizme. Prečisťuje a  komplexne vplýva na celý organizmus. Pôsobí ukľudňujúco, upokojujúco, znižuje krvný tlak.

Masáž je vykonávaná jemnou technikou na celom tele.

Teplý sézamový olej otvára póry, čistí ich a viaže na seba toxíny a ťažké kovy.

Podporuje prekrvenie a je vhodný pri reumatických problémoch..

Doba trvania: 90 minút

 

 

MEDOVÁ MASÁŽ                                     

Masáž pochádzajúca z ukrajinského ľudového liečiteľstva. Táto jednoduchá manuálna technika má vďaka prírodnému medu pochádzajúceho z okolitých horských lúk a lesov jedinečný detoxikačný a revitalizyčný účinok.
Silne detoxikačná masáž. Oživuje komplexne celý organizmus. Je vhodná najmä pri vyčerpaní, slabosti v dôsledku stresu a nekľude.

Medové masáže sa zvlášť osvedčili pri problémoch krvného obehu, alergiách (okrem alergie na med), všetkých reumatických ochoreniach svalov a kĺbov, artróze, žalúdočných a črevných chorobách, plesňových ochoreniach čriev, chronických prechladnutiach,chronickom únavovom syndróme CFS

Doba trvania: 30 minút

 

 

ANTIMIGRÉNOVÁ MASÁŽ                         

Masáž pomáha pri bolestiach hlavy a napomáha k celkovému uvoľneniu organizmu.
Jemná masáž je prevádzaná na bruškách prstov, na hlave a na záver na krčnej chrbtici.Vplýva na celkové uspokojenie a pohodu. Odstraňuje bolesť hlavy.            

Doba trvania: 30 minút

 
 

ČAROVNÁ MASÁŽ         

Masáž chrbta, šije a zábal z vysokokvalitných prírodných olejov s prímesov 100% esenciálnych olejov Ylang-ylang a santalového dreva, ktoré zbavujú depresií, pocitov úzkosti, upokojujú nervový systém, zmierňujú vnútorné napätie a stres, tiež pôsobia afrodiziakálne.

Doba trvania: 60 minút                                    

 

BOŽSKÁ MASÁŽ                                        

Exkluzívna masáž celého tela so vzácnym olejom s jazmínových kvetov, santalového dreva a limety lisovanej. Pôsobí povzbudzujúco, antidepresívne, prehrieva a uvoľňuje telo, harmonizuje a čistí myseľ.   

Doba trvania: 90 minút

 

 

MASÁŽ  "SLNEČNÁ STRÁŇ"       

Špeciálna masáž chrbta a šije prírodným olejom s vôňou lúčnych kvetov, ktorý je vynikajúci pri bolestiach v oblasti krčnej chrbtice. Uvoľňuje svalové napätie, odplavuje škodliviny z tela, pôsobí ako balzam na dušu. Olej uvoľní nielen telo, ale aj dýchacie cesty pri nachladnutí.

Doba trvania: 30 minút

 

 

LYMFODRENÁŽ       
 
     

Vykonaním tejto masáže posilníte celkový imunitný systém, pozitívne ovplyvníte vývoj  zdravotných problémov, ktorým by klasické masáže uškodili. Najviac prospešná je po operácii nôh, kedy dochádza k odľahčeniu ich preťaženia. Obnovuje a posilňuje sa tak lymfatický systém a prekrvenie pokožky bez ohrozenia kŕčových žíl. Tvorí základ pre ošetrenie pokožky a celulitídy, je vhodná ako prostriedok pre zlepšenie imunity, prevencia proti vráskam a detoxikácia organizmu. Odstraňuje únavu, opuchy, podporuje detoxikačné a imunitné schopnosti organizmu. Je vhodná pre športovcov, ale aj ako kozmetická procedúra.
Prevádza sa veľmi jemnou manuálnou technikou v smere toku lymfy. 

Doba trvania:  čiastková   60 minút

                       celotelová  100 minút                  

                                                                         

 

DETOXIKAČNÁ MASÁŽ

Masáž, počas ktorej prenikajú do najhlbších  vrstiev pokožky minerálne látky, stopové prvky z morských  rias, morského bahna a medu. Týmto spôsobom sa naštartuje intenzívny detoxikačný a čistiaci proces. Odpadové a škodlivé látky sa pomocou vlásočníc cievneho systému v prekrvenej a okysličenej pokožke transportujú do vylučovacích orgánov a telo sa ich zbavuje.

* detoxikačnú masáž je vhodné podporiť aj z vnútra, užívaním bylinných prípravkov ktoré je možné zakúpiť si priamo v Čarovnom dome.

Doba trvania:    chrbát       30 minút
                         celé telo    60 minút

 

 

MASÁŽ TEMPLÁRSKEHO RYTIERA           


Už 20 rokov pred objavením Ameriky, vo Vyhniach v kláštore po templároch mnísi johaniti a neskôr jezuiti varili pivo nie len pre seba ale aj najbližšie okolie  a prechádzajúcich obchodníkov.
Nechajte sa opojiť cmeľovou atmosférou, ktorá si už 540 rokov podmaňuje generácie nielen domácich, ale aj prechádzajúcich pútnikov.
Zmyselná horko- sladká vôňa chmeľu prehĺbi zážitok z masáže chrbta a šije. Chmeľový extrakt spolu s mandľovým, hroznovým, slnečnicovým a marhuľovým olejom pokožku zregeneruje, vyživí, prekrví, upokojí a ošetrí.
Po masáži  na Vás čaká zlatistý balíček.

Doba trvania: 45 minút

 

VÍNOVÁ MASÁŽ              

Naši predkovia už  v bronzovej dobe poznali „zázračné“ účinky vínnej révy a vína.
Spojte príjemné s príjemne užitočným a doprajte si masáž chrbta a šije vínovým olejom. Zmes prírodných olejov z hrozna, slnečnice, marhúľ a mandlí vás upokojí, zregeneruje, ošetrí pokožku a osvieži svojou vínovou vôňou s ovocnými tónmi, mätového koreňa a myrhovej živice.

Doba trvania: 45 minút                                                     

 

 

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL              

Masáž stimuluje reflexné body na chodidlách a tým veľmi priaznivo ovplyvňuje organizmus, posiluje imunitu, stimuluje celé telo a pôsobí uvoľňujúco.

Doba trvania: 30 minút

 

 

REFLEXNÁ MASÁŽ CHRBTA

Masáž prináša uvoľnenie a pocit úľavy najmä pri silných spazmatických blokoch, predovšetkým v oblasti krčnej, hrudnej a krížovej chrbtice. Pomáha uvoľňovať bloky v oblasti ramenného kĺbu.       

Doba trvania: 60 minút

 

MASÁŽ ŠIJE                                                Doba trvania:  15 min

MASÁŽ DOLNÝCH KONČATÍN                      Doba trvania:  30 min

MASÁŽ HORNÝCH KONČATÍN                      Doba trvania:  20 min 

KLASICKÁ MASÁŽ                                       Doba trvania:  30 min

 

 

TEJPOVANIE A KINEZIO – TEJPOVANIE                           

Výborná metóda pri bolestivých, preťažených, oslabených alebo zranených  partiách. Vhodné pre športovcov vrcholových, rekreačných ale aj fyzicky ťažko pracujúcich ľudí.
Jedná sa o spevňovanie svalov, šliach a kĺbov pomocou tejpovacích pások. Táto metóda podporuje regeneráciu, vyživenie svalstva a eliminuje bolesť . Tiež sa zvyšuje výkonnosť svalstva.

 

 Doba trvania: 30-40 minút
                                                                     
                               

 

                                                                     

 

MASÁŽ   ZVEROKRUHU                                       

Využite jedinečnú príležitosť  príjemne  liečivého zážitku.
Nechajte do seba vstúpiť rovnováhu  a usmerniť pocitový život silou drahých kameňov. Prežite jedinečné spojenie dokonalej masáže a poznatkov tisíckami rokov overenej astrológie.

Pre každé znamenie zverokruhu je pripravená masáž chrbta a šije polodrahokamami , silou ktorých dosiahne harmóniu, koncentráciu a hladký tok životodarnej energie.

Odnesiete si domov okrem nezabudnuteľného zážitku aj liečivý amulet na výrobu vlastného elixíru.

 

KOZOROŽEC  (22.12.-19.1.)
Choroby ho postihujú najmä v mladosti v podobeinfekcíí a prechladnutí. V dospelom veku zosilnie , no môžu sa objaviť problémy s kĺbmi.
Ruženín pomôže  zneutralizovať  vplyv nezdravého prostredia na náš organizmus. Svojimi jemnými ružovými tónmi v nás prebúdza  cit nežnosti, miernosti, priateľstva  a nesebeckej lásky. Prehlbuje vnímavosť našich zmyslov. V duchovnej rovine sprevádza na ceste hľadania ako strážny anjel.
Posiľňuje všetko, čo súvisí s činnosťou srdca a psychosomatickými poruchami. Reguluje srdcový rytmus a pomáha pri nespavosti.
Vnútorne užívaná ruženínová voda neutralizuje jedy, povrchovo lieči kožné zápaly.

VODNÁR  (20.1.-18.2.)
Je chúlostivý na niektoré časti nôh, máva kŕčové žily, alebo trpí poruchami krvného obehu.
Ametyst je predovšetkým kameň duchovnej čistoty a meditácie. Podporí  obetavosť a nezištnosť, túžbu pomáhať blížnym. Dáva pocit istoty a záruku, že to čo sa nám niekedy javí ako nezmyselné a beznádejné , má vyšší zmysel a obráti sa k lepšiemu.
Pôsobí predovšetkým proti bolestiam všetkého druhu vo fyzickej , citovej i duševnej oblasti. Zmierňuje žiaľ, prináša útechu, kľudný a hlboký spánok. Ovplyvňuje najmä poruchy spôsobené duševným prepätím a stresom. Je doporučovaný proti neurózam, pri bolestiach hlavy , migrénach, zvyšuje nízky tlak, pomáha pri cukrovke..
Ametystová voda pomáha pri pleťových vyrážkach. Vnútorne užívaná voda čistí cievy, posiľňuje funkciu slinivky a látkovú výmenu.

 
RYBY     (19.2.-20.3.)
Bývajú zväčša zdravotne labilní. Hrozí im najmä prechladnutie a neprospieva im chladné počasie.
Horúci Jadeit  je kameň lásky vo všetkých formách a rovinách. V psychickej rovine podporuje  vnútornú vyrovnanosť.  Pomáha  zachovávať  si v každej situácii chladnú hlavu, zbavuje  predsudkov.
Posiľňuje nervový a imunitný systém, funkciu srdca, krvného obehu, podporuje  funkciu pečene a obličiek. Masážou jadeitom posiľníme svaly a jeho voda nám pomôže pri slabej otrave žalúdka a nevoľnosti.

BARAN  (21.3.-19.4.)
Zvykne trpieť bolesťami hlavy alebo vysokým krvným tlakom.
Je pre neho vhodný Japis ktorý je nositeľom vitálnej a životodarnej energie. Už jeho farba aktivuje  vôľu, odvahu a vytrvalosť.  Posiľňuje krvný obeh, lieči žalúdočné a zažívacie problémy, uľavuje pri nafukovaní a zápche. Aktivuje činnosť pečene, žlčníka a sleziny. Uľahčuje vyplavovanie obličkových kameňov a piesku. Pozitívne ovplyvňuje stavbu krvi , tíši krvácanie a pomáha pri hemoroidoch.

BÝK        (20.4.-20.5.)
Choroby ho často obchádzajú. Pociťuje prirodzený odpor k liekom, preto dáva prednosť bylinám a iným domácim liekom.
Stačí mu snáď Achát  - ako talizman chránil pred jedmi a živelnými pohromami. Mal zaisťovať dlhý život, úspech a dobrých priateľov. Obecne znižuje teploty, mierni horúčkovité  infekčné ochorenia, utišuje  najrôznejšie  bolesti a je nepostrádateľný pri alergiách a kožných ochoreniach.

BLÍŽENCI (21.5.-20.6.)
Musia si dávať zvýšený pozor na zdravie. Z obyčajného prechladnutia môžu dostať aj zápal pľúc.
Vhodný je preto Tyrkys, ktorý  má schopnosť negatívne pocity a vnemy rozptýliť, prípadne vstrebať skôr, ako sa uložia a usadia v našom vedomí. Ochraňuje pred čiernou mágiou a škodlivými vplyvmi prostredia, pred žiarením a spodnými prúdmi. Je využívaný pri zápalových ochoreniach v krku, priedušiek, pľúc a pri srdcových problémoch. Vo forme vody  užívanej vnútorne na lačný žalúdok reguluje funkciu žliaz a podporuje činnosť pečene.
 
RAK  (21.6.-21.7.)
Citlivým miestom je žalúdok. Chúlostivé sú aj obličky. Choroby sa však objavujú väčšinou až poštyridsiatke.
Avanturín  nadviaže  tesné spojenie s prírodou, s jej oživujúcou energiou. Tíši  nadmerné emócie a rozčúlenie. Rozosieva  tichú radosť a kľud. Pokiaľ ide o liečivé vlastnosti, patrí k najvšestrannejším a najúčinnejším kameňom. Pomáha pri kožných problémoch, chorobách a alergiách ktoré sú vyprovokované nevyrovnaným duševným stavom. Zmierňuje  chronické bolesti hlavy a migrény. Podporuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Avanturínová voda , pravidelne užívaná pred každým jedlom , tlmí nadmernú chuť k jedlu.

LEV (22.7.- 22.8.)
Organizmus má zväčša zdravý a odolný. Niekedy trpí  na reumu. Pochmúrne počasie ho deprimuje. Miluje slnko a teplo. Môže ho ale ohrozovať infarkt.
Jaspis môže pomôcť  posilniť srdce a krvný obeh. Je označovaný  za matku všetkých kameňov, elementárnu silu, múdrosť a trpezlivosť.

                                                                                                                          
PANNA (23.8.-22.9.)
Rada sa zaoberá  svojím zdravotným stavom. Nerobí jej problém držať diétu alebo prísne pravidlá zdravého životného štýlu. Pozor by si mala dávať najmä na žalúdok.
Achát všeobecne ochraňuje pred pôsobením nežiaducich  vplyvov a obdarováva dôverou vo vlastné schopnosti. Prehlbuje fantáziu, kreativitu, odvahu, vytrvalosť a vôľu k životu. Chráni rodičky a pomáha pri pôrode.

VÁHY (23.9.-22.10.)
Vyššiu citlivosť u nich prejavujú obličky a močový mechúr. Teba sa vystríhať pred chronickým ochorením týchto orgánov – čo môže byť dôsledkom strachu pred svetom a budúcnosťou.
Tygrie oko  nás učí otvorenosti a aktívnemu pohľadu na svet. Posiľňuje  vôľu a koncentráciu, tíši nervy, zaháňa čierne myšlienky a pocit beznádeje. Učí  rozvahe a samostatnému rozhodovaniu. Jeho liečebný efekt spočíva v tom, že , že dokáže celý organizmus prehriať, prebudiť ho k sebazáchovnej vitalite. Reguluje látkovú výmenu, podporuje funkciu pečene a pomáha pri hepatitíde. Jeho voda ráno na lačný žalúdok , podporuje liečbu kostí a kĺbov.

ŠKORPIÓN (23.10.- 21.11.)
U škorpióna sú veľmi citlivou oblasťou pohlavné ústroje. Oveľa viac ako pri iných znameniach. Ženy môžu pociťovať problémy s menštruáciou.
Chronickú slabosť, labilitu ale aj prekyslenie  dokáže zmierniť  porcelanit, ktorý podporí telesnú odolnosť, koncentráciu, kreativitu a nadhľad.

STRELEC (22.11.21.12.)
Je chúlostivý najmä na pľúca. Asi preto ho tak dokáže priťahovať príroda, kde môže dýchať čistý vzduch z plných pľúc. Pri športovaní si musí dávať pozor na úrazy.               
Využitie Sodalitu  prehlbuje  koncentráciu, logické myslenie, predstavivosť a vedie nás  s istotou krok za krokom  k cieľu tak, aby sme zo zreteľa nestratili realitu. Posiľňuje  odhodlanie zostať za všetkých okolností samými sebou. Znižuje vysoký krvný tlak a horúčkovité stavy. Podporuje funkcie žliaz, najmä štítnej, reguluje látkovú výmenu. Sodalitová voda posiľňuje „slabý“ žalúdok.

                                                                  + darček na výrobu elixíru          

Doba trvania:  45 minút                   

 

Diagnostika zdravotného stavu

 

 DIAGNOSTIKA ZDRAVOTNÉHO STAVU            

Upevnite si zdravie, alebo nájdite príčiny vašich ťažkostí a ochorení vďaka princípom tradičnej čínskej medicíny. Prijmite liečivé účinky tisíckami rokov overovaných bylín.

Odporúčanie: pred diagnostikou si neoškrabávajte povlak z jazyka aspoň niekoľko dní a v deň diagnostiky nekonzumujte potraviny, ktoré farbia jazyk (čučoriedky, maliny, černice, lízatká, cukríky....)

 

Doba trvania: 60-90 minút                                                                      

                                                                                  

 

 

 

PORADENSTVO A ŠIROKÁ PONUKA BYLINNÝCH PRÍPRAVKOV A ČAJOV

  • bylinné extrakty
  • prírodné prípravky pri problémoch s intímnymi partiami (mykózy pohlavných orgánov, preventívne ošetrenie intímnych miest prednávštevou kúpalísk a bazénov)
  • olej pri problémoch s hemoroidmi ale aj ako prevencia
  • špeciálne preparáty pre starostlivosť o nohy, s obsahom vysoko kvalitných rastlinných a éterických olejov s výraznými dezodoračnými a antimikrobiálnymi účinkami (plesňové ochorenie nôh a nechtov, dezinfekcia proti poteniu)
  • zmes éterických olejov - účinná a osvedčená pomoc pri odstraňovaní bradavíc vírového pôvodu 

 

Bankovanie

BANKOVANIE                                   

Vynikajúca metóda pochádzajúca z Číny.

Pôsobí komplexne na celý organizmus, silná detoxikačná metóda. Prečisťuje celý organizmus a zároveň uvoľňuje stuhnuté miesta a spazmy na chrbte. Intenzívne posilňuje imunitný systém, výborná prevencia proti nachladnutiu.  Veľmi priaznivý vplyv má na vnútorné orgány. Intenzívna metóda podporujúca celkové zdravie človeka.

Masáž sa uskutočňuje nasadením baniek a ich špeciálnym premiestňovaním po chrbte.
Pri intenzívnej technike sa z tela vyplavujú toxické látky, ktoré zavinili zlé prekrvenie tkanív resp. spôsobovali svalové kŕče.
Upozornenie: Pri masáži môžu vzniknúť modriny!

Doba trvania: 60minút